Projekty zakończone

Uwaga! Wpisz w cudzysłowach, jeśli chcesz wyszukać dokładnie frazę np "342/2010"

 • 14.02.2011

  Festiwal książki „BIBLIOMANIA”

  Festiwal książki „BIBLIOMANIA”

  Festiwal książki „Bibliomania” odbywał się w ramach projektu Europeia Polska i był wspólną inicjatywą podejmowaną przez Bractwo oraz Urząd Miasta Warszawa. Święto książki pozyskało szerokie rzesze miłośników słowa drukowanego i wpisało się w kalendarium kulturalnych imprez stolicy.

 • 14.02.2011

  Biblionet

  Biblionet

  "BiblioNet” był kluczowym projektem Bractwa. Ze względu na swoje założenia i cele, przedsięwzięcie to stało się kluczowym zadaniem stojącym przed stowarzyszeniem. Idea powołania do życia ‘BiblioNetu” powstała z myślą o dobrze poinformowanym i wykształconym społeczeństwie, które niebawem miało dołączyć do krajów wchodzących w skład zjednoczonej Europy

 • 14.02.2011

  Parada Internautów

  Parada Internautów

  „Parada Internautów” skierowana była do wszystkich tych, którzy czerpią inspirację z nieograniczonej przestrzeni wirtualnego świata. Święto to było niewątpliwe, próbą odpowiedzi na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa posługującego się tym samym, niebywale atrakcyjnym narzędziem komunikacji. To co wabi w tej cyfrowej rzeczywistości, to możliwość komunikacji z drugim człowiekiem bez względu na dzielącą obie strony odległość.

 • 14.02.2011

  Zjazd Ciechów Rzemiosła Polskiego

  - Rzemiosło jest częścią kultury i tradycji narodowej – to, co obecnie definiujemy jako spuściznę narodową, np. ołtarze, wspaniałe budowle – to efekty pracy tysięcy rzemieślników. Dlatego dla organizacji, której jednym z podstawowych celów jest kultywowanie kultury narodowej, sprawa rzemiosła powinna być ważna. W cechach uczyły się i wychowywały pokolenia młodych ludzi, cechy były szkołami zawodowymi i ich tradycje należy podtrzymywać i rozwijać – stwierdził Jacek Kuśmierczyk, kanclerz polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.