"Dzień Polski" na targach drupa 2012

W ramach programu "Partnerstwo dla Promocji Polskiej Poligrafii", Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga zorganizowało konferencję prasową na której oficjalnie zaprezentowano wyniki najnowszej edycji raportu "Przemysł Poligraficzny w Polsce"

W konferencji udział wzięli między innymi:

  • Tomasz Badowski - Wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii
  • Jacek Bajger - KPMG
  • Bernhard Schreier - Prezes zarządu Heidelberg AG
  • Krzysztof Pindral - Prezes zarządu Heidelberg Polska
  • Jacek Kuśmierczyk - Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga
  • Bartosz Krzewina - Dyrektor sprzedaży Drukarni Interak

oraz przedstawiciele branży poligraficznej i dziennikarze. 

Projekt "Partnerstwo dla Promocji Polskiej Poligrafii" realizowany jest pod patronatem Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka.

 

"Przemysł Poligraficzny w Polsce"

Po raz drugi oddajemy w Państwa ręce raport na temat stanu oraz perspektyw polskiego rynku poligraficznego przygotowany przez KPMG w Polsce na zlecenie i we wspołpracy z Polskim Bractwem Kawalerow Gutenberga.

Sukces ubiegłorocznej edycji badania skłonił nas do pogłębienia analiz, a w efekcie do publikacji najbardziej aktualnego opracowania przedstawiającego polską poligrafię na tle Europy. Jak pokazują wyniki badania, rok 2011 przyniosł dalszy wzrost polskiego sektora poligraficznego. Większość przedsiębiorstw zwiększyła swoje przychody, sektor wygenerował nowe miejsca pracy, a na rynku pojawili się kolejni gracze.

Coraz większa liczba podmiotow decyduje się na rozszerzenie swojej działalności i sprzedaż własnych produktow i usług na rynkach zagranicznych. Eksport jest jednym z głownych motorow napędowych polskiego sektora poligraficznego. W tegorocznej edycji uzyskaliśmy odpowiedzi od 230 przedstawicieli rynku. Prognozy dla całego rynku przedstawiają się optymistycznie. Napływ funduszy unijnych, samorządowych i rządowych może znacząco zwiększyć możliwości produkcyjne polskich przedsiębiorstw, co z kolei wpłynie pozytywnie na cały sektor.

Firmy poligraficzne dysponują zapasem mocy produkcyjnych. W przypadku odpowiedniej koniunktury na krajowych oraz światowych rynkach z pewnością zostanie on wykorzystany. Wydaje się rownież, że konsolidacja na rynku jest procesem, w wyniku ktorego struktura polskiego sektora poligraficznego będzie zbliżała się do modelu znanego z rozwiniętych gospodarek zachodnioeuropejskich.

Jesteśmy przekonani, że druga edycja badania polskiego sektora poligraficznego przyniesie wiele ciekawych spostrzeżeń oraz wnioskow, ktore zostaną wykorzystane przez przedsiębiorstwa do dalszego rozwoju. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, ktore przyczyniły się do powstania niniejszego opracowania. Wierzymy, że raport będzie stanowił ciekawą lekturę.

 

Raport do pobrania w strefie dla osób zalogowanych

Opcje strony