Czytelnicze prezenty dla noworodków

 

     Już w Wigilię Bożego Narodzenia wszystkie nowo urodzone dzieci ze Szpitala Klinicznego im. Księżnej Anny Mazoweckiej w Warszawie otrzymają prezenty w postaci książek.
Upominki będą się sypały aż do końca roku – każdy noworodek zostanie obdarowany książkami z bajkami i wierszykami – do czytania najpierw przez mamę i tatę, później - samodzielnie.

Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga wspiera ciekawe akcje promocji czytelnictwa, także  wśród najmłodszych. Podczas V Pikniku Wcześniaka na Karowej Bractwo było darczyńcą głównych nagród w konkursie wiedzy o Polsce. Tym razem dla  najmłodszych pacjentów Bractwo przygotowało zestawy dziesięciu książek do czytania, które otrzymają wszystkie noworodki, które urodzą się w  szpitalu  na Karowej w dni świąteczne.

Dlaczego uważamy, że książka to najlepszy prezent pod choinkę, zwłaszcza dla dziecka? Dlaczego zalecamy, aby rodzice czytali swojemu dziecku od pierwszych dni życia? Czytanie dla dziecka i z dzieckiem sprzyja nawiązywaniu więzi emocjonalnych, bliskości, rozwija wrażliwość estetyczną, wpływa na rozwój intelektualny, kształtuje wyobraźnię i postawę twórczą, ma doniosłe znaczenie w dziedzinie wychowania społecznego.
Dlatego czytajmy dzieciom, nawet tym dopiero co urodzonym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opcje strony