Relacja z V Pikniku Wcześniaka na Karowej.

W sobotę 2 września 2017 r. odbył się już piąty Piknik Wcześniaka na Karowej. W tym roku impreza, pod honorowym patronatem PBKG, odbyła się pod hasłem: „Aktywnie przez świat”.

 

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, quizów, pokazów, konkursów oraz nauki poprzez zabawę.

Najmłodsi mogli sprawdzić się w roli lekarza w Szpitalu Małego Doktora, w którym znalazł się aparat do znieczulania, respirator, narzędzia do operowania, inkubator dla chorych noworodków, meble i, może trochę mniej prawdziwy, ale działający aparat RTG. Umożliwią one diagnozowanie i operację bardzo chorej Zielonej Żaby, obolałego Długouchego Pieska i Okrągłej Misi. W namiocie „Szpitala Małego Doktora” wszystko jak w prawdziwym Szpitalu. Kadra Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej pomagała małym doktorom w ich walce o zdrowie puchatych pacjentów.

Każdy, kto chciał wiedzieć, na czym polega praca w redakcji mógł zajrzeć do namiotu redakcji pism dla dzieci Kumpel i Junior, gdzie można było zaprojektować własną okładkę czasopisma, stworzyć komiks i kolorowe ilustracje.

Przeprowadzono także konkurs Wiedzy o Polsce. Mali uczestnicy, tym razem przy wsparciu rodziców, mogli sprawdzić swoją znajomość geografii, kultury czy gastronomii. Zwycięzcy wrócili do domów z Biblioteczkami Młodego Czytelnika, które ufundowało Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga.

Gościem honorowym wydarzenia była Pierwsza Dama RP Pani Agata Kornhausen-Duda, która odwiedziła, między innym, stoisko Kampanii Kartopnove — promującej świadomy wybór ekologicznych opakowań jako zamienników opakowań jednorazowych.

 

Opcje strony